RoboBioKeemiku meeskonnal on häid sõnumeid! Meie Üliõpilaste inseneeriavaldkonna projekt RoboBioChemist sai EISi toetuse kogusummas 99 451,40 EUR. Projekti rahastatakse riigieelarvest teadus- ja arendustegevuse rahastamise vahenditest ja projekti tegevus on juba hooga käima läinud!
Meie eesmärk on ehitada digitaalse mikrofluiidika süsteem ehk RoboBioKeemik ning hakata programmeerima vedelikutilkade liikumist. Niiviisi saab segada automaatselt kokku igasuguseid biokeemilisi katseid, näiteks uurida ravimite toimet ravimimärklaudadele või ensüümide toimimist. Ja seda kasvõi ööpäev läbi nii loengu, peo kui ka uneajal!

